Polaris představuje svůj nový, 60 palců (152,4 cm) široký stroj RZR Trail S 1000 Premium pro rok 2021, který přináší řadu vylepšení. Představme si, co všechno na "ůzkém" RZR Polaris upravil. 

RZR Trail S je vybaven dvouválcovým motorem ProStar o objemu 999 cm3 s rozvodem DOHC a váží pouhých 651 kilogramů. Tento vynikající poměr výkonu a hmotnosti doplňuje všestrannost v terénu, kterou stroji dává úzký 60palcový rozchod kol. Novinka je rovněž vybavena systémem brzdění motorem (EBS) a výkonným pohonem všech čtyř kol True On-Demand AWD. Ten výrazně pomůže v případě potřeby lepší trakce. 

Prémiová verze, nabízená zákazníkům v Evropě, na Středním Východě a v Africe, má přední LED světlomety a elektronický posilovač řízení (EPS), prémiové dvoupalcové tlumiče Walker Evans Needle Shocks, které jsou plně nastavitelné v šestnácti polohách.

RZR Trail S 01

Vejde se všude

S šířkou 60 palců (152,4 cm) je RZR Trail S 1000 nejužším modelem a má nejkratší rozvor kol v celé modelové řadě RZR, takže se s ním snadno manévruje na úzkých cestách. Jeho terénní schopnosti jsou tak prakticky neomezené. RZR Trail má světlou výšku slušných 31,8 centimetrů a spolu s rychlým připojením pohonu všech kol a malým poloměrem otáčení je ideální do těžšího terénu.  Myslelo se i na odolnost. Polaris má přepracovanou spojku a odolnější řemen, který slibuje mnohem delší životnost. 

RZR Trail S 02

Celodenní komfort

Výška zdvihu tlumičů 31,1 centimetru u předního a 33,5 centimetru u zadního. Pro jízdní komfort je tu pak nastavitelná poloha volantu, více prostoru pro nohy, nastavitelná poloha sedadla a vylepšené prošívané potahy sedadel, které vylepšují posez jezdce. Do nových úložných prostor se nyní vejde více věcí a informace o jízdních parametrech stroje lze nyní zobrazovat na digitálním panelu.

Bytelná karoserie a masivní plné dveře – obojí je součástí standardní výbavy – poskytují posádce lepší ochranu před větvemi, blátem i nepříznivým počasím. 

Moderní design

V terénu vynikne moderní a čistý design nového RZR Trail S v barevném provedení Polaris Blue, doplněným výraznou grafikou a červenými detaily včetně kontrastních červených pružin. Nové RZR se pyšní zářivými LED světlomety známými z modelů Xtreme Performance a spoustou nových designových prvků, mezi něž patří nové tvary přední části a kapoty, nový design blatníků, hliníkové ráfky, zadní panely, jednodílné plné dveře a nová klec. Uvnitř v kabině jsou modernizovaná sedadla, nový volant a vylepšený displej přístrojové desky.

Novinka je dispozici v homologacích T1a, T1b, a EU a barevném provedení Polaris Blue.