Divize Polaris Off-Road Vehicles a tým devítinásobného mistra světa v rallye WRC Sébastiena Loeba s potěšením oznamují novou spolupráci v disciplíně plné vášní a sportovního dobrodružství.

slr racing loeb heintz

Rallye je jednou z hlavních disciplín Sébastiena Loeba, ale byla také výzvou pro spoluzakladatele týmu Dominique Heintze, který začínal závodit na motocyklu v roce 1986. Rozhodnutí pracovat na projektu s ambiciózními cíli zrálo již mnoho let a pro příštích pět let se alsaský tým rozhodl zavázat této nové výzvě právě se značkou Polaris.

slrxpolaris rzr small

Sébastien Loeb Racing (SLR) již více než deset let sází na vyváženost týmu složeného se zkušených i mladých jezdců, kteří sdílejí své odborné znalosti a vzájemně se motivují k lepším výkonům. Kromě toho tým chápe, že v rallye se skvěle doplňují schopnosti pilotů automobilů a motocyklů. Sébastien Loeb a Dominique Heintz, oba propojení se světem motocyklů, se snaží nabídnout konkurenceschopné zázemí motocyklovým závodníkům, kteří chtějí vstoupit do rallye na čtyřech kolech. Kategorie SSV T4 se ukázala jako nejvhodnější, protože umožňuje týmům rekvalifikovat a zdokonalovat své dovednosti a zároveň podpořit jejich vášeň pro tento sport, a proto je logické, že se tým SLR obrátil na zkušeného hráče v tomto oboru, společnost Polaris – šestinásobného vítěze kategorie SSV na Dakaru.

slrxpolaris rzr1 small

Podpisem pětileté spolupráce s Polaris Off-Road Vehicles pro tým začala příprava na nových vozidlech Polaris RZR Pro R Sport s cílem dosáhnout předních pozic ve své kategorii na slavné Rallye Dakar a v žebříčku FIA W2RC. 

Sébastien Loeb – zakladatel týmu Sébastien Loeb Racing:

„SLR na Dakaru je pro mě nové dobrodružství! Dakar je moje současná disciplína, kterou jsem postupem času objevil a v posledních letech si ji zamiloval. Myslím si, že je to velká výzva. Je to těžký, dlouhý vytrvalostní závod, ve kterém je spolupráce mezi týmem, jeho piloty a partnery důležitá. Je skvělé, že v této disciplíně můžeme s týmem SLR závodit. 

„Dominique začínal na Dakaru jako motocyklový jezdec a bylo pro něj důležité se do tohoto podniku jednoho dne vrátit. Příležitost spolupracovat s výrobcem jako je Polaris je pro nás obzvlášť motivující. Možnost startovat se stroji Polaris je pro náš tým skvělá šance. Budeme se snažit společně dělat velké věci a pokusíme se v budoucnu kategorii vyhrát! “

Autor: TZ Polaris