I třetí z amerických výrobců už představil své novinky. Vzhledem k tomu, že Arctic Cat loni představil úplně nový model Alterra 600, letos jsme nemohli čekat nic velkého. I tak se ale dvěma modifikacemi povedlo Alterru hodně posunout. 

GCMUEJ6DD5GS5M5343EKDQMKZY

Alterra 600 MudPro

Verze pro jízdu v bahně a hluboké vodě je u Arctic Catu tradiční už řadu let a na první jsem se svezl více než před deseti lety. I nová Alterra bude mít svou variantu MudPro. U nás to není až tak populární kratochvíle, ale v USA se konají i bahenní festivaly a brodění je tam hodně in. 

mudpro

A co obsahuje MudPro? Samozřejmě je to hlavně vyvedení sání vzduchu do variátoru a motoru nad přední nosič. Na stejné místo se přesunul i chladič. Potřeba jsou pořádné gumy, konkrétně 27 palců velké Maxxis Zilla. Ty jsou obuté na 14” ráfcích z hliníku. Čtyřkolka má samozřejmě plnohodnotný náhon 4x4 s uzávěrkou předního diferenciálu. Nechybí pochopitelně ani posilovač řízení, který se k velkým kolům více než hodí. 

 

Alterra 600 Black Hills Edition

Zatímco MudPro je určená hlavně pro brodění, Black Hills Edition má dostat jezdce do co nejextrémnějšího terénu plného strmých výjezdů a kamení. A tomu je uzpůsobena celá čtyřkolka. Jsou na ní obuté 28 palcové pneumatiky s univerzálním vzorkem na 14” ráfcích, které mimochodem vypadají fakt dobře. Světlá výška je díky kolům více než 30cm, což už není zlé. Náhon je 4x4 s uzávěrkou předního diferenciálu.

blackhillsedition

Na čtyřkolce jsou speciální nosiče s přidanými držáky. K tomu je tu přední nárazník s ochranou přední části čtyřkolky až do spodku. Nechybí samozřejmě naviják. Dodala ho firma Warn. Hodně vidět jsou speciální řídítka, která jsou uchycená na hliníkovém držáku a měla by jezdci poskytovat lepší kontrolu nad čtyřkolkou. Na koncích jsou zajímavě zahnutá, což umožňuje lepší držení i při vysednutí, nebo náklonu.

blackhillsedition 1