Jedno z najväčších európskych rely podujatí - Breslau Rally v Poľsku, (27. 06. – 01. 07. 2022) prebiehalo v západnej časti Poľska, na dvoch vojenských polygónoch pri mestách Zagan a Drawsko Pomorskie. Na štart prológu postavilo viac ako 250 posádok, ktoré súťažili na motorkách, štvorkolkách, SSV, osobných a nákladných autách. Rely má 5 etáp rozložených až na celkových 1500 km.

IMG 3026

Fabrický tím CFMOTO Thunder Racing Team tu samozrejme nechýbal so stabilným tímom a bojovníkmi za riadidlami štvorkoliek - pretekármi Antanas Kanopkinas a Adomas Gančierius.

IMG 7700

Na začiatku sezóny tím oznámil svoje plány zúčastniť sa na Rely Dakar 2023 a stanovil si cieľ aspoň 30 dní pretekov v tomto roku. Keď teda obaja športovci zdolali výzvy poľských polygónov, tím si pridal ďalších vzácnych 5 dní k príprave na veľkú výzvu Dakaru a vracia sa domov so solídnym výsledkom.

IMG 7379

Aj neúspech patrí k pretekom

Pre jedného z členov tímu, A. Kanopkinasa, ktorý sa vlani umiestnil na druhom mieste v hodnotení štvorkoliek, sa tohtoročné neúspechy začali už v prvý deň. Pre technické problémy nezvládol prvé dve rýchlostné skúšky a po časových penalizáciách sa prepadol vo výsledkovej tabuľke. V zostávajúcich dňoch sa snažil získať stratené pozície a po poslednom rýchlostnom úseku sa posunul do top 15 celkového poradia štvorkoliek, skončil na 15. mieste.

IMG 3238

A. Kanopkinas: "Takže Rely Breslau je za nami. Polovica poslednej etapy bola veľmi rýchla a druhá polovica bola predovšetkým o navigácii. Naozaj som si to užil, neurobil som žiadnu chybu, jazdil som naozaj opatrne, chránil som svoju štvorkolku, pretože som nemal šancu posunúť sa v poradí vyššie, bolo bezpečne dokončiť preteky bez poškodenia techniky.“

IMG 7678

Boj do posledného kilometra a 3. miesto.

Ďalší člen tímu A. Gančierius bojoval o umiestnenie vo výsledkoch až do posledného kilometra, od 3. jazdca v celkových výsledkoch ho pred poslednou etapou delilo len pár sekúnd. Na poslednej Rally Breslau skončil na štvorkolkách na treťom mieste, no skončil až na štvrtej pozícii, pretože jeho výsledok pokazilo poškodené koleso v posledný deň. Tento rok to bolo naopak: po štvrtom štarte v poslednej etape dokázal predbehnúť svojho rivala a vyšplhať sa na tretie miesto.

IMG 7637

A. Gančierius po poslednej etape: „Posledný deň rally mi chýbal spánok a koncentrácia, len štyri hodiny medzi cieľom nočnej etapy a štartom rannej etapy. Dnešná rýchlostná skúška bola naozaj zaujímavá, takže všetko bolo v poriadku a cieľ je dosiahnutý. V druhej časti úseku som spravil navigačnú chybu čo mi vzalo asi pol minúty, ale som rád, že som v cieli bez vážnejších incidentov a so zdravou technikou. Ďakujem celému tímu za obetavosť a prácu.“ A dodáva: „Bola to dobrá a zaujímavá rely, ktorá si vyžadovala veľa sústredenia, pretože rýchlosti sú vysoké a navigácia náročná. Ďakujem všetkým, ktorí nás podporujú a sledujú. Bola to zábava a budeme vidíme sa na blížiacej sa Balkánskej rely.“

bedna

Pokračovanie bude na Balkáne.

Ďalší štart CFMOTO Thunder Racing Teamu je plánovaný na Balkan Offroad Rallye v Rumunsku koncom septembra 2022. Ide o súťaž, ktorá sa odohráva v mimoriadne krásnom teréne a vyžaduje od jazdcov nielen veľa sily, ale aj vysokú zručnosť.