Světem čtyřkolek se rozezněla zajímavá akce od CFMOTO, resp. dovozce Journeyman CZ, na téma movember. Pokud nevíte o co jde, tak ve zkratce je to původně celosvětová iniciativa, která má během listopadu upozornit a pomoci řešit problém rakoviny u mužů. A jejím hlavním znakem je nošení kníru v tomto měsíci a vlastně i knír obecně. Jak to ale jde spojit se čtyřkolkami? Na to jsme se zeptali strůjce této akce - Edy Šlampy z Journeymanu. 

black movember 1920864

Edo jak tě tohle napadlo?

Tak jak to při podobných nápadech bývá - hlavně shoda náhod. A také konzultace akcí s kolegy, se kterými máme často na různé akce různý pohled. V tomto případě se sešlo několik nápadů souvisejících s obdobím - tedy různé akce, výprodeje, obecně předvánoční blázinec a samozřejmě v posledních letech tolik populární “black friday”. Nechceme ale dělat nikdy nic stejně jako ostatní, často jdeme proti proudu, ostatně letos jsme v době zdražování měli akci takto přímo pojmenovanou - “proti proudu”. A i teď, v pořád poněkud nejisté době, jsme chtěli přijít s něčím speciálním. A měsíc listopad s celosvětovou kampaní “movember” nám přišel jako skvělý nápad. 

V čem akce spočívá? 

Akci jsme nazvali “BLACK MOVEMBER”. Odkazuje na akci typu “black friday”, ale my jí máme nejen v průběhu listopadu, ale i prosince, až do konce roku 2022. Nešlo jen o to nechat si narůst vousy, to ostatně zvládne každý chlap, ale my jsme si řekli, že kromě těch vousů uděláme ještě něco dalšího. Většina našich zákazníků jsou chlapi, největší procento pak v našem věku, a to je tedy věk sice v hlavě stále mladý, ale tělesná schránka je už poněkud použitá. A prevence rakoviny je v tomto věku už bohužel věc, která by se podceňovat neměla. Celá akce má i osobní podtext, i to byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli z každého stroje věnovat po dobu akce částku na boj s touto vážnou nemocí. Kdo tedy nyní koupí stroj CFMOTO, celkem zásadně ušetří (15.000 ,- sleva na vybrané 4kolky CFMOTO Gladiator, 5000/10000/15000,- sleva na všechny motorky CFMOTO dle typu) a zároveň z každého prodaného stroje putuje částka na boj s rakovinou. 

black movember moto 1920864

Část peněz jde na boj s rakovinou, kam konkrétně?

Z každého stroje CFMOTO vyhrazeného pro tuto akci jde 500,- na vybrané onkologické centrum. Konkrétní onkologické centrum si s dovolením ještě necháme pro sebe, ale mohu potvrdit, že se jedná o onkologické centrum v Praze. Kolegyně již vše s nemocnicí předdomluvila a v lednu 2023 bude částka veřejně předána. V tomto případě bych chtěl ještě zdůraznit a vyzdvihnout, že akce není zaštítěna jen dovozcem Journeyman CZ, ale do akce se připojilo i mnoho našich obchodních partnerů a za toto jim velmi děkuji a velmi si této aktivity vážím. Co je ale nejdůležitější je fakt, že pokud prodeje půjdou nadále tímto tempem, a lidé využijí skvělých slev, tak je pravděpodobné, že onkologické centrum od nás převezme finanční dar s šesticiferným číslem. 

Tváří akce je Harry Hinkley z Británie, o koho jde?

Harry je náš dlouholetý kamarád, skvělý anglický závodník na stroji CFMOTO Gladiator X1000, syn zakladatele jednoho z nejstarších CFMOTO importů na světě - anglické rodinné firmy Quadzilla. A mj. je to specialista na opravdu velmi originální vousouvé kreace, resp. kníry. Když jsem viděl jeho fotku, kdy byl unavený po závodě, opřený o řidítka vyfocen právě se svým pověstným knírem, bylo jasné, že on je dokonalý “model” pro tuto kampaň. Čtyřkolkář tělem i duší, závodník, člen rodiny, která má s podobnými akcemi také zkušenosti. Takže jsem Harrymu napsal, že mám takový speciální nápad a zda ho můžeme “použít”. Doslova jsem mu toto napsal, protože jsem věděl, že se sejdeme na výstavě EICMA, kde jsem mu již návrh na kampaň osobně ukázal. Celá akce a její charitativní přesah se mu ohromně líbila a Harry se svým “použitím” samozřejmě souhlasil.   

Jak dlouho akce ještě potrvá?

Akce byla původně jen na 3 typy čtyřkolek, resp. 2 čtyřkolky a bugynu Z1000. Po týdnu, kdy akce začala mít opravdu netradiční parametry a její dosah se ukázal být opravdu velký, jsme do akce přidali další stroj - naší vlajkovou loď Gladiator X1000 Overland. No a po dalším týdnu, kdy akci opravdu ve velkém podpořili i naši prodejci, ale i samotní zákazníci, jsme se rozhodli přidat i kompletní řadu motorek CFMOTO. Jak už jsem uvedl, zákazníci v době zdražování nakoupí opravdu výhodně nové stroje a to až do konce roku 2022! Znovu ještě zopakuji, že z každé v akci prodané čtyřkolky či motorky CFMOTO jde 500,- na boj proti rakovině. 

Chystáte se v trendu spojení marketingu s dobročinností pokračovat?

Myslím si, že tahle akce ukázala, že je to cesta, která dokáže spojit příjemné s užitečným. Zákazník v akci ušetří nemalé peníze, zároveň se díky ní podílí na charitativní akci a i díky tomuto přesahu do dobročinnosti se o akci dozví více lidí. Dá se říci, že je to výhra pro všechny strany. Takže odpověď zní, že vážně o podobném typu akce budeme rozhodně uvažovat. 

“BLACK MOVEMBER” nám ukázal, že to má smysl. Chtěl bych touto cestou všem, kdo se na ní podílí, poděkovat.