Pokud chcete kvalitní čtyřkolku pro mladého talenta, nebo jen pro zábavu vašich dětí, moc na výběr nemáte. Je tu Yamaha, Polaris a Can-am, ale tam musíte sáhnout zatraceně hluboko do kapsy. Na druhé straně jsou levné čínské čtyřkolky, které asi vašemu dítěti přinesou zábavu, ale vám vytvoří velkou spoustu vrásek. No a teď přichází sériová novinka od CFMOTO, která nejen dobře vypadá, ale přináší i celkem zajímavou techniku.

3

Prototyp jsme viděli už na výstavě EICMA, kde kromě benzínové verze byla i ta elektrická. Na ní si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Zato stylová designovka s jednoválcovým motorem 110 ccm tu bude každou chvíli. Oproti konceptu, který jsme viděli v Miláně se čtyřkolka moc neliší. Designově navazuje na celou modelovou řadu dospělých mašin CFMOTO a vypadá zatraceně dobře. Nejsou na ní sice ty nejdražší doplňky a řešení, ale třeba LED světla si nechala, stejně jako elegantní plasty. 

4

Mluvili jsme o motoru. Plochý jednoválec chlazený vzduchem je klasika. CFMOTO ho ale zásadně vylepšilo vstřikováním paliva, které nejen, že šetří benzín, ale také usnadňuje studené i teplé starty, což je prima s ohledem na to, že uživatel čtyřkolky asi nebude mít úplně cit pro ideální startovní proceduru. Čtyřkolka má samozřejmě plnohodnotný podvozek s kvalitními tlumiči a velkými koly. Vepředu jsou 19" gumy, vzadu pak osmnáctky. 

6

Je online

Super je možnost ovládat čtyřkolku prostřednictvím mobilní aplikace. Můžete sledovat její pohyb, nastavit hranice, kde se má pohybovat, nebo jí nastartovat, či vypnout. To je při učení mladého jezdce k nezaplacení. Hodit se také bude spousta příslušenství, které bude ke čtyřkolce k dispozici, jako je oblečení a helma pro jezdce a další doplňky. 

2