Článků o novinkách do terénu a dokonce i jejich testů pomalu přibývá. Nyní se ukázala další celkem smělá novinka z Kanady - Argo. Jejich osmikolky jsme už několikrát testovali a je třeba uznat, že mají něco do sebe. Dokáží se prodrat hodně těžkým terénem a k tomu umí plavat, což je zvýhodňuje v terénu, kde je spousta bažin. Pohon 8x8 je ale hodně náročný na výkon. Bude na to elektropohon stačit?

2

O výdrž v terénu by se měla postarat baterie o kapacitě 28 kWh, což je pro zajímavost víc, než mají menší elektrická auta. Motor má samozřejmě patřičný točivý moment hned od nulových otáček, což je pro Argo ideální. Jeho systém pohonu, který pracuje na principu přibržďování jedné strany si vyžaduje poctivý pohon. Zajímavé je, že systém pohonu zůstal vlastně úplně stejný, pouze benzínový agregát nahradil elektrický. 

3

Argo slibuje dojezd minimálně 90 km, čemuž bychom asi s ohledem na kapacitu baterie mohli věřit. Záleží samozřejmě na tom, jak pojedete a kudy pojedete. Pokud se budete courat po polňačce, najedete pravděpodobně podstatně víc. Na druhou stranu pokud chcete jezdit po polňačkách, nekupujte si Argo. Do těžkého terénu samozřejmě potřebujete naviják, který stejně pohání baterie a na Atlasu nechybí už v sérii.

4

Na rozdíl od prvních modelů Argo je v interiéru skoro až luxusní dvanáctipalcový displej, který ukazuje nejen stav baterie a pohonu, ale také aktuální polohu a náklon vozidla. Maximální rychlost na vodě je zhruba 5km/hod, na souši pak 35km/hod. Bavíme se samozřejmě o rychlostech naloženého Atlasu obsazeného čtyřčlennou posádkou. 

1

Všechno tohle zní výborně. Takže kde je háček? Předpokládaná cena pro americký trh je 50 000 dolarů. V Evropě můžeme čekat ještě poněkud vyšší částku.