Je to sice trochu klišé, ale dalo by se říct, že motosraz majitelů a příznivců motorek CFMOTO zraje jako víno. Už potřetí se sešli příznivcí čínské značky v Rožnově pod Radhoštěm a jejich počet opět o něco povyrostl!

7D2 8150

Z 88 motorek, které přijely bylo výrazně víc větších objemů a jen sporadicky se objevil nějaký ten jednoválec. Oproti loňsku dorazila řada osmistovek MT, které se prodávají teprve od letošní sezony. Na MT dorazil samozřejmě i Jarda Šíma, který mohl na srazu na své plexisklo nalepit číslovku 70 000 km, kterou už má tahle motorka na hrbu. Nechyběli ale ani klasické sedmistovky a 650. Prostě taková všehochuť. No a kdo si chtěl vyzkoušet něco nového, měl možnost se svézt na celé modelové řadě včetně absolutní novinky CL-X700 Adventure. 

DJI 0786

První večer srazu se nesl hlavně v duchu představení firmy CFMOTO, motorek a hlavně novinky - modelu 450SR. Dvouválcový supersport vypadá opravdu parádně a těšíme se, až se svezem. Po zástupcích CFMOTa si vzal slovo Marek Slobodník, který objel půl světa na fichtlovi a má z toho parádní historky. Nechyběla samozřejmě ani tombola, nebo třeba představení airbagových vest.

DJI 0735

Den druhý

Ráno jsme se probudili do studeného dne, ale naštěstí bez deště. Mohli jsme tak vyrazit na parádní vyjížďku po Beskydech zakončenou tradiční společnou fotografií. Jízda to byla parádní a po ní následovaly testovací jízdy po okolí. No a abychom se i něco naučili, dorazili borci z motoškoly a ukázali, jak vypadá takový moderní výcvik. 

7D2 8053

A už tu byl znovu večer a s ním také vyprávění Jardy Šímy hlavně o tom, jak najel svých 70 000 Km na CFMOTO 800MT. Po přednášce počkal Jarda až přestane pršet a rovnou vyrazil do Itálie... Myslete si o tom, co chcete. Po Jardovi následovalo to nejlepší z Youtube kanálu MotoOnline, ve kterém jsme si taky sem tam zahráli. Historek z natáčení byla spousta, stejně jako zvídavých otázek. Večer zakončila druhá tombola.

7D2 8044

Ráno se všichni při pohledu na meteoradar loučili a razili do svých domovů. 

 Video

Text: Matyáš Míka