Když se řekne "nejlehčí čtyřkolka na světě", začnu v paměti pátrat, jaká že maloobjemová mašina má náhon na všechna čtyři kola a říkám si, jestli je lehčí čtyřstovka od CFMOTO, nebo od Kymca. Ono je to ale trochu jinak. Tahle mašinka má sice ke konvenční čtyřkolce hodně daleko, ale vypadá to, že s tím bude celkem sranda. 

1

Na svědomí jí má firma, která se jmenou Outrider USA. Firma je na trhu od roku 2009, ale model Coyote je její první čistě offroadový počin. Je dost těžké čtyřkolku s něčím porovnávat, protože tohle je opravdu unikátní. Jediné podobné vozidlo, které mě napadá je český Swincar, který má ale trochu jinak koncipovaný podvozek a motory v každém z kol. 

3

Coyote 4x4 je plně elektrický. To samozřejmě usnadňuje pohyb v terénu, kde neobtěžujete hlukem motorů a samozřejmě i emisemi. No a při dnešních cenách benzínu.. Ale to asi nebude to nejdůležitější, proč si Coyota budete kupovat. Zajímavý je rozhodně dojezd. Díky nízké hmotnosti udává výrobce akční radius až 140 mil, což je něco přes 200 kilometrů. 

4

 A jak je to s terénními schopnostmi? Světlá výška Coyota je nějakých 17 centimetrů. Horší je to se zdvihy kol, které jsou jen nějakých 7cm. To se samozřejmě s konvenční čtyřkolkou nedá srovnávat. Ta se vám ale zase nevejde do kufru od auta. Coyote má navíc díky elektromotorům s vysokým krouťákem velmi dobrou trakci. Zadní kola jsou hnaná společně řetězem, přední kola, která jsou řízená pak mají každé ve svém středu elektromotor. 

A jak to funguje v praxi? Podívejte se na video:

 


CFMOTO
300SR
Sportovní motorka kategorie A2 v italském designu
Cena 102 990,-
www.cfmoto.cz
CFMOTO
650MT
Bestseller ze společné dílny CFMOTO a KTM
Ceny od 149 990,-
www.cfmoto.cz
Záruka
5 let

na všechny stroje
CFMOTO
www.journeyman.cz
CFMOTO
GLADIATOR
Z1000
SPORT
Agresivní budoucnost na dosah ruky!
www.cfmoto.cz
CFMOTO
300SR
Sportovní motorka kategorie A2 v italském designu
Cena 102 990,-
www.cfmoto.cz