Už jsme si tak nějak zvykli, že motokrosové motorky od Husqvarny a KTM už jsou víc stejné, než odlišné a lyší se především v designu a stylu. Není tedy divu, že obě značky představily své stroje paralelně a můžeme na nich vidět stejné novinky. 

 1

Dvoutkaty se vstřikováním

Před pár lety ještě nemyslitelné se stalo skutečností. Zatímco endura KTM mají vstřikování už od roku 2018, motokrosovým speciálům se to zatím vyhýbalo. Ostatně taky nebyl důvod. Karburátor stále nabízel lepší průběh výkonu a reakci na plyn, no a motokrosy nemusí plnit emise. Kdo ale někdy ladil dvoutakt, tak ví, že to není úplně snadná záležitost. Musíte mít správně natryskováno, naladěnou přívěru a sladěno s výfukem. To vše se svtřikováním odpadá. Vše si řídí elektronika a na vás je jen jízda. 

5

Motokrosová dvěstěpadesátka má výkon, který dokáže bez problémů konkurovat čtyřtaktní 450. Problém byl ale vždy průběh výkonu. Já osobně jsem na velkém dvoutaktu po dvou kolech už jen rezignovaně seděl, protože tak ostrý nástup výkonu ve vysokých otáčkách je pro hobíka těžké zvládat. To by mělo vstřikování efektivně řešit a nabídnout dobrý průběh výkonu v celém spektru otáček. 

4

Lehčí a pevnější

husqvarny i KTM mají nové rámy a kyvné vidlice. Vše vyráběné novou technologií a hlavně roboticky. Rámy jsou lehčí a pevnější v oblasti hlavy řízení. Lehčí a tužší je i zadní kyvka. Stupačky jsou širší a více utopené do rámu. Nové jsou i tlumiče jak jinak než od WP. Ty mají novou technologii tlumení a dorazů. 3

Všechny motory mají pětistupňovou převodovku (jen 125 má šestikvalt). Všechny motory mají také elektrický startér. K dispozici je také elektronická kontrola trakce, startovací asistent a u čtyřtaktů také quickshifter. Čtyřtakty mají také modifikované hlavy, které mají nově řešené vačky. 

2

Video z představení


CFMOTO
300SR
Sportovní motorka kategorie A2 v italském designu
Cena 102 990,-
www.cfmoto.cz
CFMOTO
650MT
Bestseller ze společné dílny CFMOTO a KTM
Ceny od 149 990,-
www.cfmoto.cz
Záruka
5 let

na všechny stroje
CFMOTO
www.journeyman.cz
CFMOTO
GLADIATOR
Z1000
SPORT
Agresivní budoucnost na dosah ruky!
www.cfmoto.cz
CFMOTO
300SR
Sportovní motorka kategorie A2 v italském designu
Cena 102 990,-
www.cfmoto.cz