Když se řekne americký pick-up, tak je jedna z prvních asociací Ford Ranger. No a když Ranger, tak rovnou ve verzi Raptor, která se terénu opravdu nebojí a rozhodně to není jen leštěnka na srazy, nebo mašina na odvoz věcí na stavbu. 

4

Raptor je postavený na stejném základu jako VW Amarok, nicméně jeho výroba nebude probíhat v JAR, kde se vyrábí Amaroky, ale v Thajsku. Ranger je mimochodem nejoblíbenějším Fordem v celosvětovém pohledu. Designově asi nemůžeme u pick-upu čekat žádné velké zázraky. Důležitá je samozřejmě výrazná, poměrně plochá maska, na které dominuje nápis FORD a LED svícení. Raptor je ale hlavně praktický, čemuž dopomáhá třeba elektrická zásuvka na 230V na korbě, osvětlení okolí vozu a řada dalších vychytávek, které vám usnadní každodenní užívání auta.

3 

Interiér auta rozhodně nepřipomíná dodávku, ale spíš klasická SUV. Najdete tu velký displej palubní desky, celkem luxusní kožené čalounění a celkově propracovanou ergonomii. 

Předpokládám, že vás stejně jako mě zajímá, co bude mít Raptor pod kapotou. K dispozici je v první řadě s třílitrovým motorem V6, který nabídne s dvojitým přeplňováním výkon 288 koní. Časem by ho měl doplnit i o něco méně charismatický diesel o objemu dvou litrů a výkonu 205 koňských sil. Benzínový motor je spřažený s pohonem 4x4, což se samozřejmě dá čekat, ale hlavně s desetistupňovým automatem.

1

Ranger bude k dispozici v celkem sedmi výbavách včetně Raptoru. Ty je možné dále doplňovat dalšími vychytávkami. No a kolik tahle legrace bude stát? Ranger Raptor začíná na ceně 1 823 000 korun. A to rozhodně není málo. Ale na druhou stranu, podívejte se, co tohle auto umí!

 


CFMOTO
300SR
Sportovní motorka kategorie A2 v italském designu
Cena 102 990,-
www.cfmoto.cz
CFMOTO
650MT
Bestseller ze společné dílny CFMOTO a KTM
Ceny od 149 990,-
www.cfmoto.cz
Záruka
5 let

na všechny stroje
CFMOTO
www.journeyman.cz
CFMOTO
GLADIATOR
Z1000
SPORT
Agresivní budoucnost na dosah ruky!
www.cfmoto.cz
CFMOTO
300SR
Sportovní motorka kategorie A2 v italském designu
Cena 102 990,-
www.cfmoto.cz