Na výstavě EICMA v Miláně nechyběla značka CFMOTO, která má v České Republice na svědomí více než polovinu prodejů na celém trhu. No a na rozdíl od většiny konkurence představila na výstavě několik z brusu nových novinek. Začneme přehledem čtyřkolek. 

Zatímco největší jednoválec 625 se dočkal nové generace, kterou jsme měli možnost testovat a která se už dávno prohání po českých silnicích a polňačkách, tak menší objemy stále čekaly na novou generaci. Tedy až doteď. V Itálii se ukázala zbrusu nová 450 a 520. 

CFMOTO Gladiator X450 S/L

Nejmenší jednoválec bude v nabídce tradičně ve dvou verzích - krátké a dlouhé. Bude mít plnohodnotný pohon 4x4, nezávislé zavěšení a hlavně všechny novinky, které známe z 625. Designově jde alespoň podle mě o hodně povedenou záležitost. Masce vévodí moderně střižená světla s LED technologí a celkem agresivní maska, která dělá opticky čtyřkolku hodně vysokou.CFORCE 450 Lava Orange left

I vzadu najdeme LED propojené do jednoho světla s vodorovnou lištou. Palubní deska je tvořena moderním TFT displejem a i na 450 najdeme novou sadu ovládacích prvků. 

CFORCE 450 Lava Orange front

Pod kapotami je kapalinou chlazený jednoválec o objemu 400ccm a výkonu 21 kW. V nabídce bude varianta ve verzi EURO5. O přenos výkonu na kola se stará variátor CVTech, který je už řadu let dodavatelem CFMOTO. 

CFORCE 450 Lava Orange right

Podvozek je tvořený dvojitými A rameny a tlumiče mají zdvihy 190mm vpředu a 225mm vzadu. Nebude samozřejmě chybět ani řada doplňků, jako jsou kufry na speciální montážní systém, nebo kompletní ochrana podvozku. Samozřejmostí jsou dnes zásuvky na 12V, nebo USB zásuvka. 

CFMOTO Gladiator X520 S/L

 Jako dvojče vypadá model 520, která nabízí vyšší výkon a točivý moment. Motor má objem 495ccm a výkon 34 koní. K dispozici bude samozřejmě i varianta s posilovačem řízení EPS. Zbytek parametrů je stejný jako u 450.

CFORCE 520 Camo front

Obě čtyřkolky by měly být k dispozici v polovině roku 2022. Předpokládáme, že k testu bychom ale mohli čtyřkolky dostat o něco dřív díky českému zastoupení CFMOTO - firmě Journeyman. 

CFORCE 520 Camo right

CFMOTO GLadiator UTV 600

Jednoválcové UTV bylo představeno už před časem a první kusy jsou už k dispozici i u nás, takže jen v krátkosti. Moderní design, který zapadá do nové modelové řady CFMOTO je doplněn o praktickou korbu, dvojici pohodlných sedaček, spoustu odkládacího prostoru a hlavně úsporný jednoválec 625, který je stejný jako ve čtyřkolce. I ten je spojený s variátorem CVTech. 

UFORCE 600 velocity grey left

UFORCE 600 velocity grey right