Yamaha se rozhodně netají závodními a sportovními ambicemi své vlajkové lodi v kategorii side-by-side. Kdo ale v bugyně téhle třídy někdy jezdil určitě ví, že od sportovního svezení k závodům vede ještě dlouhá cesta a hlavně hodně úprav. Teď si ale k Yamaze můžete pořídit závodní kit GYTR, který posune vaše YXZ o level výš.

ANIh kTaB28LuabZ4MFdV

YXZ je hodně zajímavý stroj už od začátku díky podvozku od FOXu a manuální sekvenční převodovce. Ta přenáší výkon daleko efektivněji, než variátor a Yamaha tak i s papírově slabším motorem dokáže bez problémů konkurovat turbem nadopované konkurenci ze severní Ameriky. 

EVycFxp1K3V8PRct6Byxmw

Sady GYTR Racing Kit podrobně

• GYTR Racing Kit Stage 1 (MY16–MY18) – hodí se pro YXZ1000R od modelového roku 2016 do 2018; vozidlo se sadou bude způsobilé k účasti na většině národních soutěží;

• GYTR Racing Kit Stage 1 (MY19 do současnosti) – hodí se pro YXZ1000R od modelového roku 2019 do současnosti; vozidlo se sadou bude způsobilé k účasti na většině národních soutěží;

• GYTR Racing Kit Stage 2 FIA – doplněk pro kteroukoli sadu Stage 1 Kit; obsahuje další komponenty speciálně vyžadované pro oficiální soutěže FIA nebo cross country soutěže.

F2rJta66KyF8RYRCHDmWbB

Sada GYTR Racing Kit Stage 1 zahrnuje šroubovanou bezpečnostní klec s certifikací FIA, závodní sedačky vyrobené z materiálu Skai, šestibodové bezpečnostní pásy, okenní sítě na míru, hliníkové protipožární přepážky a střechu, kluzné desky, elektricky ovládaný hlavní vypínač, závodní kabelový svazek s vypínači na palubní desce a další součásti, jejichž smyslem je naplňovat vaše sny o vítězství. Model YXZ1000R doplněný závodní sadou GYTR Racing Kit je připraven zapojit se do většiny soutěží pod národními sportovními asociacemi a FIM!

1jMOQ sUK9C8YxJjxQ1RTa

Pokud jste připraveni na dokonalý závodní zážitek a toužíte se vrhnout do světa náročných mezinárodních závodů, pak budete brzy moci upgradovat pomocí sady GYTR Racing Kit Stage 2. Když spojíte sady Stage 1 a Stage 2, získáte veškeré povinné certifikované bezpečnostní vybavení, jež zajistí vašemu stroji YXZ1000R způsobilost k závodění podle Federation Internationale de l'Automobile (FIA), což znamená možnost účastnit se některých z nejzajímavějších delších závodů v Evropě i jinde ve světě, včetně soutěží seriálu FIA European Cross-Country Baja a rallye. Sada Stage 2 posune jízdní schopnosti vašeho vozidla díky plug-and-play palivovým článkům se zvýšenou kapacitou, k tomu přidává systém automatického hašení a ochranu volantu. Dostupnost sad GYTR Racing Kit Stage 2 na trhu bude následovat po sadách Stage 1 – další podrobnosti můžete získat od svého místního prodejce.

EYc0B5uL40T8UBpPIH6ltk

Ve srovnání s řešeními dostupnými na druhotném trhu nabízejí závodní sady GYTR Racing Kit velkou hodnotu a legendární kvalitu Yamaha. Současně jejich instalace nevyžaduje provádění žádných trvalých úprav vozidla. Koncepce „vše na jednom místě“ navíc znamená, že všechny díly a náhradní díly potřebné pro závodění pocházejí z jednoho zdroje. Váš vstup do světa závodů proto může být zcela bezproblémový.

DbN pCOI4mn9s55Lmx2uZK

Instalace optimální sady znamená přímočarou cestu k závodění

Nikdy nebylo snazší pustit se do závodění. Montáž sady nevyžaduje svařování ani úpravy OEM podvozku. Díky návrhu ve stylu plug and play může sadu nainstalovat jakýkoli prodejce vozidel side-by-side Yamaha nebo zkušený mechanik asi za 16 hodin.

34 cBmWmqo1A6nP 6xmQK1

Pohár YXZ1000R

Každý velký příběh někde začíná. Díky těmto inovativním sadám budete připraveni na úspěch, vydáte se na cestu za svým vítězstvím. Yamaha se snaží pomáhat fanouškům závodů, aby si mohli plnit své sny. Dáváme jim proto možnost mít přístup k tomu nejlepšímu vybavení v reálném světě. Protože své patrony chceme inspirovat ke skvělým výkonům, začala společnost Yamaha Motor Europe v roce 2019 pořádat pohárovou soutěž YXZ1000R European Cup. Tato série nabízí možnost závodění amatérským i profesionálním jezdcům na vozidlech side-by-side značky Yamaha.

5KHoetskK2B9aCwwRAyh3U

Pohár YXZ1000R Cup spojuje závodní komunitu jedné značky v rámci více šampionátů po celé Evropě, každý národní pohár sestává z minimálně tří závodů. Sežeňte si tedy druhého jezdce a začněte co nejdřív trénovat psaní poznámek do roadbooku. Vzrušení z dojezdu do cíle se nic nepodobá. S nainstalovanými sadami GYTR Racing Kit budete připraveni pustit se do akce s volantem pevně sevřeným a rozmazanou krajinou pádící kolem vás. Yamaha je tu proto, aby byly vaše sny o závodění nejen dosažitelné, ale aby se staly realitou, jež vám rozbuší srdce. Dnes a každý den. Na co ještě čekáte? Připojte se nyní k elitní závodní rodině značky Yamaha.

0JFH1Vcm4rc9zDJwSCoGFS

C6LScoU44s99G54 3bHwm

Text: Matěj Oliva

Foto: Yamaha