Značka CFMOTO je jednoznačným lídrem v prodejích čtyřkolek na českém a slovenském trhu. V posledních několika letech se ale začala aktivně věnovat i motorkám. Za relativně krátkou dobu si značka CFMOTO získala slušnou základnu zákazníků a ta má za sebou už druhý motocyklový sraz majitelů a fanoušků této značky. To první bylo v roce 2020 v pohraničí Moravskoslezkých Beskyd a bylo jednodenní. Letos akce proběhla v kemu v Rožnově a znovu na pomezí Čech a Slovenska, aby mohli dorazit účastníci z obou zemí. 

DSC 8504

Novinky CFMOTO na jednom místě

Značka CFMOTO má zastoupení po celé Evropě, ale nikde jsme nenašli zmínku o podobném srazu. Exkluzivitu srazu ale podrhlo ještě úpně něco jiného - první veřejné představení předpokládaného bestselleru příští sezony - velkého cestovního endura CFMOTO 800MT. Nebylo to tak na výstavě pod světly reflektorů, ale právě tady, na motorkářském srazu. 

DSC 8463

CFMOTO 800MT, MY22“ jako jediný kus na světě mimo Čínu je právě v centrále Journeyman ČR/SR. Předprodukční verze sice není určená k testování pro veřejnost, ale právě Journeyman se stal součástí továrního testování a ambasadorem modelu je neúnavný cestovatel Jaroslav Šíma, který stihnul za něco přes tři měsíce najezdit 25000 km. Jarda i osmistovka byli po dobu srazu k dispozici. Nastartovat, vyzkoušet si posez a ovladače měl pak možnost každý, kdo dorazil na sraz. 

DSC 8467

CFMOTO 700 CL-X Heritage, který byl v Evropě jako první kus už v loňském roce byl také v kempu a nejen to - byl určený k testu pro veřejnost. Na to, že tato novinka teprve přichází do Evropy je to až neskutečné. V podstatě se za dva dny testování ani nezastavila a to i mimo oficiální čas pro testování motorek. 

DSC 8492 

Celá modelová řada k testování

Testovací jízdy si vychutnali jezdci na všech motorkách, které byly k dispozici: naháček 300NK, sportovní 300SR, agresivní naháč 650NK, dobrodružné 650MT a turistické 650GT.

DSC 8529

Účastnický rekord +150

Jen připomínám, že tohle nebyl běžný motosraz, ale zákaznická akce výhradně pro ty, kteří se dopředu zaregistovali. Registrace se zastavila na čísle 120 účastníků. To ale účastníky nezastavilo a nakonec jich dorazilo přes 150. Možná také proto, že si mohli prohlédnout nové modely 800MT a 700CL-X, které jsou v hledáčku mnoha motorkářů na příští sezony. Dalším lákadlem bylo prostředí pěkného a moderního kempu a i když nebylo zrovna letní počasí, mohli si užít prima atmosféru. 

DSC 8476

Nepříznivé počasí? Žádný problém

I přes nepříznivé počasí se počet registrovaných účastníků, kteří na sraz nedorazili dal spočítat na prstech jedné ruky. 

Zapomněl jsem ale připomenout, že registrační poplatek byl 0Kč/EUR, tedy zdarma. No a když nic nezaplatíte a venku je mlha, déšť, sychravo a zima, tak nikam vlastně nemusíte. Jezdci na motorkách CFMOTO ale rozhodně nejsou z cukru a dorazili v neuvěřitelném počtu. Když jsem viděl, jak se účastníci baví mezi sebou, s prodejci a debatují nejen o motorkách a vůbec neřeší, že zrovna prší, musím říct, že jsou to opravdoví fandové!

IMG 0831

Pršelo, ale společná vyjížďka se konala

Krásné horské pasy a cesty, které poskytují Moravskoslezké Beskydy jsou na srazovou vyjížďku doslova předurčené. I přes déšť a mlhu na průsmykách vyrazilo na vyjížďku úctyhodných 55 motorek, tedy zhruba 80 účastníků. Trasa musela být nakonec kvůli počasí zkrácená, ale bezpečnost bude mít vždy přednost před plány. I tak byla účast hojná a mimochodem společné foto na výjezdu se konalo na stejném místě, jako v roce 2020. Kdo zvládnul výjezd, tak se mohl společně s ostatními zahřát skvělým hovězím guláškem, který byl pro všechny zdarma. 

IMG 0810

Jaroslav Šíma, Michal „Indi“ Dokoupil, Veronika Hankocyová...

...tedy osobnosti z motocyklové scény, ambasadoři modelů 300NK, 300SR a 800MT, které doplnil mimochodem velký tým Journeyman, Journeyman motoonline a kompletní management společnosti. Co to znamená? Jednoduše to, že vedí, na čem se jezdí a přesně vědí, co prodávají. V registračním stanu se jejich kolegové starali o admanistrativu registrací a testovacích jízd a v případě poruchy, nebo nehody některých účastníků tu byl k dispozici servisní mechanik s nářadím, diagnostikou a odtahovým vozidlem. To ale našetěstí nebylo potřeba. Tito lidé jsou pro sraz důležití, ale daleko důležitější byli účastníci, na kterých bylo vidět, že vzájemná chemie CFMOTO fungovala a všichni tu byli pro všechny. 

IMG 0737

Nesmíme zapomenout na slováka Paťa, který za necelé dva roky najezdil na 650MT 56000 kilometrů, ale také na Jozefa s 650GT, který na GTčku sedřel nespočet sliderů a samozřejmě velké množství FB fanoušků, kterří ukázali, že umí nejen diskutovat na internetu, ale přijedou se taky ukázat a hlavně jezdit!

IMG 0721

Nezapoměli jsme na páteční večer?

Páteční večer byl ve znamení prezentace CFMOTO, tedy něčeho z historie, současnosti, ale i budoucnosti. Jarda Šíma promítnul spoustu zajímavých fotek ze svých cest a hlavně s motorkami CFMOTO. Večeře byla pro všechny zdarma a stůl se doslova prohýbal pod valašskými specialitami a samozřejmě nechyběla ani Valašská kyselice. Tým z Helite Airbags tu dokonce střílel airbagovou vestu. Závěr večera byl ve znamení tomboly, některým bylo divné, že se lístky do tomboly nedaly koupit, ale měli je zdarma v uvítacím balíčku, který mimochodem obsahoval spoustu pěkných a hodnotných věcí. 

IMG 0771

Takže druhý ročník máme za sebou...

Z pohledu častého účastníka podobných srazů můžu říct, že to rozhodně stálo za to a celý Journeyman tým odvedl skvělou a poctivou práci a bylo vidět, že je to baví. Svědčí to o tom, že žádný zákazník jim není lhostejný a podle toho to celé vypadalo. Účastníci jim to opětovali svou spokojeností a tak to má být. Vím, že už se diskutovalo o třetím ročníku, kde a kdy, ale to se všichni včas dozvíte. 

DSC 8483

Chlapi z Journeymanu nás poprosili, abychom vám všem, zákazníkům, fanouškům a obchodním partnerům poděkovali za účast a zodpovědný přístup.

Tak na viděnou za rok!

Fotogalerie

 

Text: Journeyman

Foto: Ivan Bezděk


CFMOTO
300SR
Sportovní motorka kategorie A2 v italském designu
Cena 102 990,-
www.cfmoto.cz
CFMOTO
650MT
Bestseller ze společné dílny CFMOTO a KTM
Ceny od 149 990,-
www.cfmoto.cz
Záruka
5 let

na všechny stroje
CFMOTO
www.journeyman.cz
CFMOTO
GLADIATOR
Z1000
SPORT
Agresivní budoucnost na dosah ruky!
www.cfmoto.cz
CFMOTO
300SR
Sportovní motorka kategorie A2 v italském designu
Cena 102 990,-
www.cfmoto.cz