V pondělí jsme vám dopřáli takovou malou ochutnávku z toho, co Polaris přichystal pro nadcházející sezonu, konkrétně šlo o RZR 200 EFI, tedy bugynu pro nejmenší. Teď se můžete podívat i na zbytek modelové řady se zářivou hvězdou ve znaku.

 Pandemie COVID-19 zasáhla celý svět a lidé se přesunuli z měst do přírody, což se projevilo i v zájmu o čtyřkolky a UTV všech kategorií. Polaris proto v kampani pro letošní modelovou řadu zvolil heslo "THINK OUTSIDE", což je celkem jasný vzkaz. 

2000000002

Polaris RANGER 

„Naši zákazníci vyznávají aktivní životní styl a nechtějí dělat kompromisy mezi dvěma věcmi, na kterých jim nejvíce záleží: odváděním kvalitní práce a trávením času s rodinou,“ řekl Chris Judson, viceprezident divize RANGER, GENERAL a ATV. „RANGER SP 570 byl navržen tak, aby nemuseli obětovat jedno pro druhé; je skvělý při práci, zábavný při jízdě a má optimální velikost.“ 

22 ranger sp570 sage scaled

Zcela nový RANGER SP 570, dostupný v provedeních jako dvoumístný a CREW model, spojuje robustní design, prvotřídní motor Prostar 570 o výkonu 44 koní a kapacitu tažného zařízení 680 kg, zatímco modernizovaný nákladový box nabízí o téměř 30 % více prostoru a má největší objem ve své třídě. Vylepšený poloměr otáčení a kompaktní šířka 140 cm pomáhají lepší manévrovatelnosti na stísněném prostoru. S více než 40 novými položkami příslušenství, včetně kabinových systémů Pro Shield, v dané třídě exkluzivním audio systémem JBL® a technologií RIDE COMMAND se RANGER SP 570 může přizpůsobit mnoha různým způsobům využití. Pro jezdce, kteří chtějí maximální komfort ve středním balení, je určena edice RANGER SP 570 NorthStar, vybavená kabinovým systémem Pro Shield a topením přímo z výroby.2022 ranger sp570 sagegreen cgi 3q

Kromě zcela nové řady RANGER SP 570, dostala řada full-size modelů RANGER pro rok 2022 několik vylepšení. Polaris vždy naslouchá svým zákazníkům a dealerům a nová full-size řada zahrnuje vylepšení, která jsou přímým výsledkem jejich zpětné vazby. Více komfortu a lepší schopnosti jsou pro zákazníky užitkových side-by-side vozidel rozhodující, a proto RANGER modelového roku 2022 přidává následující:

 • Modernější HVAC – Vylepšený systém klimatizace je vybaven variabilním kompresorem, takže dosahuje rychlejšího chlazení a nižších teplot, aby jezdec zůstal v pohodě i za těch největších veder, a to i když motor běží jen na volnoběh. Dostupné u modelu XP 1000 NorthStar.
 • Zcela nová sedadla –Nový design sedadel nabízí vyšší úroveň komfortu díky lepšímu polstrování a prémiovějšímu materiálu, zatímco vylepšené podpěry drží jezdce bezpečněji na místě při jízdě v náročném terénu. Dostupné u modelů XP 1000 a XP 1000 NorthStar.
 • 8vrstvé pneumatiky Pro Armor X-Terrain – Nabízí zvýšenou životnost a zároveň zachovávají prvotřídní jízdní komfort a trakci v každém terénu. Dostupné u modelů XP 1000.

Polaris RZR

Řada RZR Pro XP dostává dobíjecí port na přístrojové desce, který zajišťuje efektivnější údržbu akumulátoru a usnadňuje dobíjení. Kromě toho mají modely RZR Pro XP Premium a Ultimate nové dveřní panely zvyšující komfort a ochranu během jízdy. U modelu RZR Trail Premium pak nový režim Turf Mode umožňuje snadněji projíždět utažené zatáčky na úzkých cestách odemčením zadního diferenciálu. 2021 Polaris RZR Pro XP Turbo R Mockup Header

Spolu s těmito vylepšeními modelu RZR novinka RZR Pro XP Sport nahradí v modelové řadě model RZR XP Turbo a nabídne zákazníkům výrazný nárůst užitné hodnoty v podobě vyššího výkonu, lepších jízdních vlastností, designu a síly. RZR Pro XP Sport nabízí ve srovnání se svým předchůdcem o 8 % vyšší výkon a o 5 cm vyšší zdvihy odpružení. RZR Pro XP Sport, má vylepšený kokpit s širšími možnostmi nastavení a silnější převodovku a předními hnacíi osy.

2022 rzr proxp ult supergraphite cgi

Pro rok 2022 získává řada RZR rovněž nové zajímavé možnosti doplňkového příslušenství. Podobně jako sada RZR Pro XP Rockford Fosgate® LE, která je nyní v nabídce pro model RZR Pro XP, bude k dispozici sada na vylepšení audio systému Rockford Fosgate® Stage 5 Audio Upgrade Kit. Tato sada obsahuje 400wattový 12palcový subwoofer s kompletními systémovými 100W reproduktory a dosahuje dvojnásobného výkonu, takže posune vaše hudební zážitky na novou úroveň. Navíc značka Pro Armor představuje zcela novou pneumatiku Crawler AT navrženou pro optimální jízdní vlastnosti a dvě verze 14palcových ráfků kombinujících pevnost a styl, které dají vašemu RZR prémiový vzhled.

Polaris GENERAL

Hlavní novinkou nabídky Polaris GENERAL 2022 je zcela nová edice GENERAL XP 1000 Trailhead. Tato limitovaná edice je k dispozici ve dvou- a čtyřsedadlové verzi a má jedinečnou výbavu, která vás spolehlivě a komfortně provede tím nejtěžším terénem, přičemž na cestu za dobrodružstvím můžete vzít i své přátele, rodinu a potřebné vybavení. Edice Trailhead je postavena na nejprodávanější platformě GENERAL XP 1000 a doplněna o prvky, které posunou off-roadový životní styl nováčků i zkušených jezdců. 

2022 general xp 2 trailhead edition slateblue le cgi 3q

 • RIDE COMMAND– Díky exkluzivnímu systému RIDE COMMAND zůstane jezdec ve spojení a udrží správný směr. 7palcový dotykový displej, který lze ovládat v rukavicích, zobrazuje infotainment obsahující GPS navigaci, do které si jezdec prostřednictvím waypointů může uložit vlastní cíle a následně projet uloženou trasu, a to dokonce i v místech bez signálu mobilního operátora. Funkce Group Ride umožňuje jezdcům objevovat nové cesty samostatně a ukládat projetou trasu, zatímco funkce Follow the Leader umožňuje určenému vůdci skupiny zanechat digitální stopu pro ostatní a ukázat jim ta nejlepší místa pro dobrodružství. Vozidla vybavená systémem RIDE COMMAND si mohou vzájemně posílat také skupinové zprávy bez potřeby signálu mobilního operátora.
 • Nosič na korbu Lock & Ride Adventure – Na nákladovém boxu s nosností 272 kg je nosič s postranicemi MOLLE, na který lze bezpečně uložit a připevnit dalších 23 kilogramů výbavy, takže si jezdci mohou na výlet sbalit všechno, co potřebují.
 • Audio systém Rockford Fosgate®– Audio systém Rockford Fosgate® Stage 3 nabízí výkonný a naprosto čistý zvuk, takže si jezdci mohou svůj oblíbený playlist vychutnat při každém dobrodružství. 
 • Světelná rampa na nárazníku–11palcová výkonná světelná rampa Pro Armor integrovaná do předního nárazníku zvyšuje viditelnost a prodlouží tak den strávený venku.
 • Adventure design– Unikátní embosovaná 3-D grafika s motivem mapy na podkladu v odstínu Matte Blue Slate s detaily v barvě Matte Orange Rust nepochybně vynikne v davu a prozradí vašeho dobrodružného ducha.

Polaris Sportsman

Polaris Sportsman, nejprodávanější řada automatických ATV 4x4, představila dvě nové limitované edice, vybavené systémem RIDE COMMAND. Nové edice Sportsman 570 and XP 1000 RIDE COMMAND s exkluzivními technologiemi, vyšším výkonem a lepší průchodností terénem, mají za cíl zvýšit off-roadový životní styl jezdců na všech úrovních zkušeností. 

2022 sportsman 570 premium radar blue cgi

„Neustále pracujeme na tom, abychom jezdcům na ATV poskytovali ty nejlepší možné zážitky, a vybavení modelu Sportsman technologií RIDE COMMAND je toho nejnovějším příkladem,“ řekl Judson. „Ať už při sólovém výletu nebo jízdě ve skupině, nové edice Sportsman RIDE COMMAND poskytnou jezdcům více sebejistoty a schopnost zůstat ve spojení a objevovat nové cesty i cíle.“ 

RIDE COM DISPLAY 22 scaled

Modely limitované edice RIDE COMMAND umožňují jezdci zůstat ve spojení díky exkluzivní komunikační technologii, která funguje i v místech, kde není signál mobilního operátora. Jezdec může mít telefon uložený v kapse a držet za jízdy řídítka oběma rukama, a zároveň mít přehled o trase a poloze ostatních jezdců. Ale to není všechno. Tyto dva modely jsou vybaveny populárními funkcemi pro jezdce, kteří chtějí vyrazit do terénu ve velkém stylu. Standardní výbava nových edicí 2022 Sportsman 570 a XP 1000 RIDE COMMAND Editions zahrnuje následující prvky:

 • RIDE COMMAND – Díky exkluzivnímu systému RIDE COMMAND jezdec zůstane ve spojení a udrží správný směr. GPS navigace, do které si jezdec prostřednictvím waypointů může uložit vlastní cíle a následně projet uloženou trasu, funguje dokonce i v místech bez signálu mobilního operátora. Funkce Group Ride umožňuje jezdcům objevovat nové cesty samostatně a ukládat projetou trasu, zatímco funkce Follow the Leader umožňuje určenému vůdci skupiny zanechat digitální stopu pro ostatní a ukázat jim ta nejlepší místa pro dobrodružství. Vozidla vybavená systémem RIDE COMMAND si mohou vzájemně posílat také skupinové zprávy bez potřeby signálu mobilního operátora. Součástí sériové výbavy je rovněž režim Plow, který automaticky spouští a zdvihá pluh při řazení ze stupně Park na Low nebo Reverse. Ten je k dispozici jako příslušenství pro modely Sportsman 2022.
 • Multi-Select EPS– Novinkou u všech modelů Sportsman 2022 vybavených elektronickým posilovačem řízení je možnost volby ze tří úrovní intenzity funkce posilovače řízení podle aktuálních podmínek. Tato možnost zvyšuje komfort a sebejistotu při jízdě po farmě či v terénu.
 • Výkonné LED osvětlení –Prodlužte si den za řídítky s novými LED světlomety a LED přídavnými světlomety, které svítí současně s dálkovými světly a poskytují lepší viditelnost za tmy, když vaše jízda začíná brzy ráno a trvá dlouho do večera.
 • Vylepšené pneumatiky Duro® – Oba modely dostaly větší pneumatiky Duro® (26palcové u modelu 570 a 27palcové u XP 1000) obuté na 14palcových hliníkových ráfcích, které poskytují větší světlou výšku, lepší trakci a stabilitu v zatáčkách, takže jste připraveni na cokoli, co na vás v terénu číhá.
 • Větší světlá výška, méně údržby– Přední a zadní klenutá A-ramena maximalizují využitelnou světlou výšku pod strojem a usnadňují přejíždění přes překážky na cestě, zatímco konstrukce utěsněných ložisek odpružení odolává vnějším vlivům a snižuje nároky na údržbu.
 • Více ochrany a užitné hodnoty– Přední nárazník poskytuje zvýšenou ochranu před poškozením, zatímco naviják Polaris Pro HD s kapacitou 1588 kg, funkcí Auto-Stop a syntetickým lanem je součástí standardní výbavy a umožňuje odstranit z cesty nečekané překážky.
 • Více úložného prostoru pro modely 570 –Podsedlová taška je standardem u edice 570 RIDE COMMAND, nová nabídka volitelného příslušenství zahrnuje tašky na blatník, svinovací tašky a tašky na rozšíření zadního nosiče, takže s sebou můžete vzít víc věcí.

 

 

 

 


CFMOTO
300SR
Sportovní motorka kategorie A2 v italském designu
Cena 102 990,-
www.cfmoto.cz
CFMOTO
650MT
Bestseller ze společné dílny CFMOTO a KTM
Ceny od 149 990,-
www.cfmoto.cz
Záruka
5 let

na všechny stroje
CFMOTO
www.journeyman.cz
CFMOTO
GLADIATOR
Z1000
SPORT
Agresivní budoucnost na dosah ruky!
www.cfmoto.cz
CFMOTO
300SR
Sportovní motorka kategorie A2 v italském designu
Cena 102 990,-
www.cfmoto.cz