Yamaha Grizzly je legendární stroj, který si svou spolehlivostí a robustní konstrukcí získal zákazníky po celém světě. No a když si vzpomenu, kdy jsem na Grizzly poprvé jezdil, nechce se mi věřit, že tahle mašina už je na světě 25 let. 

Polaris představuje novou edici své nejprodávanější řady ATV Sportsman 570 pro rok 2023 s označením Military Tan, která je připravena na všechno, co vaše další mise bude vyžadovat.

Terénní stroje Polaris jsou proslulé svými schopnostmi a odolností. To samé platí také o nabídce značkového oblečení, které má stejně vysokou úroveň kvality, takže spolehlivě ochrání jezdce od hlavy až k patě.

Model Ténéré je založen na stejné drsné DNA jako původní motocykly Yamaha XT, které vyhrály první Rallye Dakar a více než 40 let bojovaly o stupně vítězů v nejtěžší soutěži na světě, osvobozuje dobrodružného ducha jezdců a umožňuje každému objevovat, co je za horizontem.

Polaris s hrdostí oznamuje, že byl i letos vybrán jako oficiální dodavatel terénních vozidel pro hvězdně obsazený závod Race of Champions (ROC SNOW + ICE), který se bude konat koncem ledna ve švédském Pite Havsbad. V návaznosti na úspěšné partnerství z loňského ročníku dodá švédské zastoupení značky Polaris flotilu speciálů Polaris RZR.

Dakar ročníku 2023 je za námi a zatímco v ostatních kategoricích přinášel řadu zvratů, ve třídě čtyřkolek to byla alespoň pro mě trochu nuda. Navíc bohužel bez české účasti, když Zdeněk Tůma musel odstoupit v úvodní třetině Dakaru. 

Zdeněk Tůma musel po páté etapě Dakarské rallye odstoupit ze zdravotních důvodů, jeho nohy byly po několika pádech pohmožděné. „Jedno stehno mám celkem v pohodě, na druhém je nateklá boule a bolí to jako sviňa. Není to ještě zahojené, beru prášky na bolest, také přelet nebyl moc příjemný. Jsem rád, že jsem doma,“ prohlásil Tůma, kterého zároveň šokovaly zprávy o české posádce, která nešťastně srazila diváka a incident skončil tragickou událostí. „Tohle se nemělo stát. Všiml jsem si, že v Saudské Arábii je více diváků a jednou byli přímo na trase a musel jsem je objet,“ dodal Tůma. 

Rallye Dakar 2023 je oficiálně v plném proudu. Ještě před jejím zahájením jsme však zastihli dva piloty z kategorie SSV (T4) z týmu Sébastien Loeb Racing, abychom se dozvěděli více o jejich cílech a přípravách na nejtěžší rallye světa.

Cesta čtyřkolkáře Zdeňka Tůmy letošním Dakarem končí. Jezdec týmu BARTH Racing musel boj o vysněný cíl předčasně vzdát kvůli zranění, které si přivodil po pádu ve čtvrté etapě. „Rozhodnutí bylo moc těžké. Je to hodně emotivní, ale po včerejším trápení jsem si musel přiznat, že je lepší neriskovat a že zdraví je přednější,“ uvedl Tůma, který byl ve slavný rallye průběžně na desáté příčce.

Opět prokázal, že je nezdolným bojovníkem! Zdeněk Tůma prožil na letošním ročníku Dakarské rallye druhý drsný karambol. Po kotrmelci na kamení zapadl český jezdec na čtyřkolce do vodou vymleté strouhy. „Dopadl jsem jen do písku, byla to ale taková rána, že jsem si myslel, že už nevstanu. Na čtyři kola mi pomohl nějaký místní člověk,“ popisoval incident Tůma z týmu BARTH Racing, který do cíle dojel na čtrnáctém místě se ztrátou více než dvou hodin. V celkovém pořadí je třináctý.