Nový model Ténéré 700 World Rally představuje vrcholnou verzi Adventure motocyklu Yamaha pro dlouhé vzdálenosti a jeho dědictví sahá až k samým počátkům nejtěžšího závodu na světě.

Chcete si vyzkoušet nové Yamahy na vlastní kůži? Tak neváhejte a využijte jedinečnou možnost na legendární trati ve vranovském žlebu!

Značka Buell byla vždy inovativní a nebála se zajímavých řešení. V historii vždy spolupracovala s H-D. Okolo dvouválcových motorů Eric Buell postavil naháče, sport i cestovní enduro. Bohužel ekonomicky to nakonec moc nefungovalo a Buell zkrachoval. Následně vstal z popela, znovu zkrachoval a tak to šlo dál. Nynější majitel ale představil novou modelovou řadu okolo dvouválců Rotax s výkonem 180 koní. K dostání bude sportovní motorka a cesťák. Pro propagaci nového Buellu ale připravil hodně zajímavou mašinu.

Jestli vám přijde, že Can-am Maverick X3 už umí všechno a tuning opravdu nepotřebuje, tak máte diametrálně jiný názor než stavitel, který si říká "The Thrill Billy". Ten už má na svém koně pár dalších mašin, ale vzít si do parády v podstatě nejlepší side-by-side současnosti, to chce odvahu.

V dalším díle o výrobcích čtyřkolek si představíme největší, ale současně také nejmladší značku z velké čtyřky. Honda u nás sice do čtyřkolek nikdy moc nešlapala, ale i tak se jich tu pár najde. A co kus, to zajímavé technické řešení. Ostatně Honda se nikdy nebála dělat věci jinak a je to vidět i v portfoliu čtyřkolek. 

Zatímco na začátku byly UTV takové větší čtyřkolky s korbou, postupem času se z nich vyvinula hodně zajímavá a univerzální kategorie vozidel, které toho zvládnou mnohem více, než jen vozit slámu a dřevo po farmě. Jejich slabší stránkou byl ale dojezd. Pracovní UTV nemá důvod mít přehnaně velkou nádrž a zároveň mají benzínové motory s variátorem ve velkém UTV poměrně velkou spotřebu. 

Elektrický Ranger je už na světě nějaký ten pátek, ale vždycky šlo hlavně o pracovní stroj, který sloužil na místech, kde nejsou vhod emise a hluk. Teď to je ale trochu jiné kafe. Polaris totiž využil svou kooperaci se Zero Motorcycles a posunul Rangera do úplně jiné dimenze. 

Na prvního máje se už poměrně tradičně jezdí mistrovství Německa. Letos jsou to závody, které mají obrovskou kvalitu a jsou obsazené jezdci z celé Evropy. A s nimi i hojná účast našich bez ohledu na první mistrák v Mohelnici, který se jel o víkendu. 

Českého trhu se to pravděpodobně netýká, ale i tak je poměrně zajímavá informace o svolávačce na několik tisíc Arctic-Catů Alterra 600, které mohou být nebezpečné pro jízdu. Nejde o nějakou dobrnost, ale o poměrně závažný problém.

Druhým závodem pokračovalo mistrovství německa v motokrosu čtyřkolek, které pravidelně přitahuje nejlepší evropské jezdce a od evropského šampionátu není daleko. Na startu navíc letos vidíme hned několik českých jezdců, takže nejen, že je na co koukat, ale je taky komu fandit.