Je to sice trochu klišé, ale dalo by se říct, že motosraz majitelů a příznivců motorek CFMOTO zraje jako víno. Už potřetí se sešli příznivcí čínské značky v Rožnově pod Radhoštěm a jejich počet opět o něco povyrostl!

V Kramolíně se o víkendu sešli nejlepší jezdci světa, aby soupeřili ve třídě družstev. Po několika covidových letech byla startovní listina znovu zaplněna teamy z celého světa a především jezdci u USA v čele s letošním mistrem AMA - Joelem Hetrickem. No a ukázat se samozřejmě chtějí i naši. Česká Republika postavila hned dva teamy, které se oba dostaly do hlavního závodu!

Největší událost letošní sezony je za dveřmi. Do Kramolína dorazí nejlepší čtyřkolkáři světa, aby se utkali v soutěži národních družstev. A co je hlavní, dorazí i team USA, který zatím suverénně vyhrál všechny závody, na které dorazil. 

UTV už se běžně nabízí s dvěma řadami sedaček, které pobeoru více pasažérů, což se hodí třeba na stavbách, nebo při přesunech pracovníků po lese. Hondě ale vícemístná mašina chyběla, to napravila šestimístným modelem Pioneer 1000.

Je celkem s podivem, že si zákazníci nejprodávanější značky čtyřkolek na českém trhu museli počkat na svůj značkový sraz až do letošního roku. Ale víte jak to je, kdo si počká…. 

I třetí z amerických výrobců už představil své novinky. Vzhledem k tomu, že Arctic Cat loni představil úplně nový model Alterra 600, letos jsme nemohli čekat nic velkého. I tak se ale dvěma modifikacemi povedlo Alterru hodně posunout. 

Možnost otestovat kompletní modelovou řadu jedné značky není moc, obzvlášť, když se jedná o japonského výrobce. Do Čech ale dorazil kamion Yamahy napěchovaný čtyřkolkami, kterých bylo plné Hummer Centrum. 

Po Polarisu představila modely pro sezónu 2023 i Yamaha. Značka s ladičkami ve znaku se stejně jako Polaris soustředila hlavně na design a image svých strojů. Dobrá zpráva je, že z nabídky nezmizely oblíbené sportky, protože Yamaha už je jedna z posledních značek, která sportovní čtyřkolky nabízí.